Do spotkania!

Tekst i zdjęcia: Znaczek Animujemy Wspólnotę_kolorowy
Barbara Dajnowicz
(koordynatorka projektu „Animujemy Wspólnotę”, nauczycielka Gimnazjum im. W. Syrokomli w Wilnie)

Stało się już tradycją, że uczniowie z Mysiadła przyjeżdżają do Wilna, aby dołączyć do jesiennego sprzątania cmentarza na Rossie. Tym razem, w czwartek 25 października, wspólnie z gospodarzami porządkowali Cmentarz Bernardyński, którym uczniowie Syrokomlówki opiekują się już od 27 lat. Później wybrali się na Rossę, aby zapalić światełka pamięci na grobach znanych Polaków.

W drugiej połowie dnia projektowicze na zaproszenie p. Renaty Cytackiej – radnej miasta Wilna – wybrali się na wycieczkę do Samorządu. Obejrzeli makietę stolicy Litwy, mieli okazję zadawać pytania w sali obrad, jak też spojrzeć na miasto z wysokości dwudziestego piętra.

 

W piątek 26 października odbyły się zajęcia projektowe z muzyki z p. Jolantą Dekevičienė i z plastyki z p. Jolantą Śnieżko. Podczas uroczystego pożegnania dyrektor gimnazjum p. Helena Marcinkiewicz dziękowała wszystkim za współpracę i życzyła sukcesów w realizacji projektu.

Był też wypad do Muzeum Teatru, Muzyki i Kina, które mieści się w byłym Pałacu Radziwiłłów i zajęcie projektowe z p. Wiesławą Czernigowską o wileńskich śladach Stanisława Moniuszki.

Czas minął szybko. Podczas pożegnania w niejednym oku zakręciła się łezka. Ale projekt trwa, więc mówimy sobie: „Do spotkania!”.