Matematyka z klasą

Za nami kolejny etap naszego projektu „Matematyka z klasą”. Tym razem zrealizowaliśmy drugi z proponowanych scenariuszy kompetencyjnych, a mianowicie: „Jak się uczyć koncentracji uwagi?”.

Na zajęciach dowiedzieliśmy się, że koncentracja uwagi to niezwykle trudna umiejętność skupiania się tylko na tym zadaniu, które akurat wykonujemy. Wiemy też, że aby w ogóle wykonać trudne zadanie, niezbędne jest nasze pozytywne nastawienie.

W drugiej części zajęć mieliśmy możliwość uczestniczenia w treningu koncentracji uwagi. Próbie poddany został nasz wzrok, słuch i dotyk, a także umiejętność szybkiej reakcji na polecenia. Po każdym z ćwiczeń rozmawialiśmy o tym, co było nam pomocne, a co utrudniało wykonanie zadania.

W najbliższym czasie rozpoczynamy realizację scenariuszy matematycznych i, jako że na lekcjach towarzyszy nam geometria, spróbujemy dowiedzieć się… jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy:)

Leave a Reply