Polonez na 100 par

Od pani Barbary Dajnowicz, którą gościliśmy w szkole razem z wileńskimi projektowiczami w październiku, dostaliśmy relację z obchodów Święta Niepodległości na Litwie. Serce roście, jak powiedziałby Jan Kochanowski! Dziękujemy!:)

„Mieliśmy bardzo dużo różnych patriotycznych imprez z okazji świąt w szkole i w mieście: 8 listopada było uroczyste odsłonięcie ul. im. L. Kaczyńskiego przy Samorządzie miasta, msza św. w Katedrze Wileńskiej po polsku (pierwszy raz od prawie 30 lat!), gdzie wszyscy wierni nie mieścili się w ogromnej świątyni. 11 listopada – uroczystości na Rossie, polonez (100 par) na Rynku, gdzie tańczyło wielu naszych wychowanków – obecnych i byłych. W tym dniu biało-czerwone flagi powiewały nawet przy Pałacu Prezydenta, na Placu Łukiskim, a Trzy Krzyże i 2 mosty były w ciągu kilku wieczorów w tych barwach. A do tego – coroczny odpust tz. Opieki MB Ostrobramskiej (od 11 do dziś), gdzie gromadzą się tysiące wiernych”.

Prezydent Grybauskaitė złożyła życzenia narodowi polskiemu

Dzień Niepodległości Polski w Gimnazjum im. Władysława Syrokomli

Polonez na placu Ratuszowym na stulecie Niepodległości Polski

„Wilenka” w hołdzie dzieciom i młodzieży sprzed lat

[Zdjęcie w nagłówku artykułu pochodzi ze strony Vilniaus miesto savivaldybė facebook.com/vilnius.lt]