Matematyka i kalorie

Ahoj!

To my! OptiZałoga!

To kolejna odsłona naszego projektu „Matematyka z klasą”. Tym razem dużo działaliśmy matematycznie i zrealizowaliśmy zajęcia „Ile kalorii jest w diecie sportowca?”. Dowiedzieliśmy się, czym są kalorie, co to takiego wartość energetyczna i wydatek energetyczny. Wiemy już, co jest ważne przy ustalaniu diety sportowca oraz ile kalorii powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi w ciągu dnia.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Najciekawsze na zajęciach było to, że z pomocą naszych Pań mogliśmy obliczyć wartość energetyczną smakołyków, które chcielibyśmy zjeść. Na zakończenie każdy z nas mógł skomponować dla siebie zdrowy posiłek.

Nie możemy doczekać się kolejnych lekcji projektowych!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s