Maraton z matematyką w tle

Ahoj!
To znowu My – OptiZałoga.

To już piąta odsłona naszego projektu „Matematyka z klasą”. Tym razem dostaliśmy bardzo ciekawe zadanie, a mianowicie: otrzymaliśmy mapki Wrocławia i mieliśmy wyznaczyć w tym mieście trasę maratonu. Na mapie długość maratonu to 84 centymetry, czyli w przeliczeniu 42 kilometry. Musieliśmy się nieźle nakombinować, ale każdej grupie się udało. Później oznaczaliśmy jeszcze punkty kontrolne co 16 cm 8 mm (czyli co 8,5 kilometra). Udało nam się świetnie podzielić zadania między sobą tak, aby każdy był zajęty. W każdej grupie był ktoś, kto szybko liczy, gdyż ta umiejętność była kluczowa. Nasze panie powiedziały, że dawno nie widziały takiego zaangażowania!:)

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s