Jak mieć stadninę i zysk

Co nowego u naszej szkolnej OptiZałogi?

Otóż w kolejnej odsłonie naszego projektu mieliśmy za zadanie oszacować budżet obiektu sportowego.

A wszystko zaczęło się od tego, że mieliśmy od naszych rodziców dowiedzieć się, skąd w domu biorą się pieniądze oraz na co rodzina wydaje pieniądze. W ten sposób poznaliśmy pojęcia przychody i koszty. W zabawie ruchowej rozpatrywaliśmy różne możliwości, a mianowicie: co to znaczy, że koszty = przychodom, koszty > przychody i koszty < przychody. Wiemy już, która opcja jest najkorzystniejsza. Najbardziej podobała nam się praca grupowa podczas, której szacowaliśmy budżet stadionu i stadniny koni. No i cóż…jedna firma miała zysk, a druga poniosła stratę. Nasi mistrzowie szybkiego rachowania nie mogli się przecież mylić!:)

Leave a Reply