Mhoro, Selami, Nnoo…

Przez ostatnie cztery tygodnie, poprzez różne działania, poznawaliśmy codzienne życie mieszkańców Afryki. Dowiedzieliśmy się tego, że liczbę języków, którymi posługują się mieszkańcy Afryki, szacuje się aż na 2200! Dzięki świetnym zadaniom z kodowaniem, przygotowanym przez panią Mariettę, poznaliśmy nazwy kilku z tych języków oraz odkodowaliśmy słowa, które w każdym z tych języków służą przy powitaniu. Trochę łamaliśmy sobie języki, witając się w suahili, arabskim, joruba i shona, ale zabawy było przy tym co nie miara:)

Kolejne zajęcia były jeszcze przyjemniejsze, ponieważ graliśmy w planszówki pochodzące z różnych państw afrykańskich („Achi”, „Shisima”, „Dara”), bawiliśmy się w afrykańskie zabawy („Wąż boa”, „Sey”, „Cheia”), odgadywaliśmy dziesięciostopniowe zagadki oraz słuchaliśmy afrykańskiej opowieści „Penda i trzej młodzieńcy”.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Okazało się, że mamy wielkie szczęście, ponieważ Gabrysia w wakacje odwiedziła jedno z afrykańskich państw – Egipt i przywiozła z niego piękne, samodzielnie znalezione pamiątki, które przyniosła do klasy, aby nam je pokazać i opowiedzieć o swoich wrażeniach.

My szykujemy się do dalszych wędrówek po Czarnym Lądzie, a Wy czekajcie na kolejne relacje!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s