Kap, kap, kap…

We wtorek 21 maja my, trzecioklasiści wybraliśmy się na zupełnie wyjątkową wycieczkę. Co w niej było wyjątkowego? To, że byliśmy w najprawdziwszej auli wykładowej jednej z warszawskich wyższych uczelni – Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej!

Jako że przez kilka miesięcy realizowaliśmy projekt „Matematyka z klasą”, mogliśmy teraz uczestniczyć w wykładzie kończącym wszystkie projekty. O tym „Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez wody?” opowiadał dr Takeo Ishikawa. W niezwykle przystępny sposób tłumaczył nam, co to takiego polarność wody, dyfuzja, dializa, napięcie powierzchniowe i siły kapilarne.

Przebieg prowadzonych doświadczeń obserwowaliśmy dzięki specjalnej kamerze. Zachwyceni siłami kapilarnymi stwierdziliśmy, że musimy to wszystko jeszcze raz sprawdzić w klasie! Damy znać, jak nam popłynęło, ekhm, to znaczy – poszło:)

Leave a Reply