W telegraficznym skrócie

1 z 10 i na 5

Sprawdzian to nie zawsze znaczy to samo! Tym razem (9 kwietnia) wiedza historyczna klasy 7 była sprawdzana w sposób nietypowy – w formie teleturnieju edukacyjnego 1 z 10. W roli Tadeusza Sznuka wystąpiła Weronika (była świetna!:), a w roli rywalizujących ze sobą uczestników programu –  pozostali uczniowie. Wszyscy tak dobrze odpowiadali na pytania, że realizatorom teleturnieju nie pozostało nic innego, jak zaliczyć im sprawdzian na oceny pozytywne:)

 

This slideshow requires JavaScript.

Przez trudy do gwiazd (albo w okolice ogrodzenia)

Klasa 7 otrzymała do wykonania projekt z fizyki zatytułowany „Latająca rakieta”. Uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy i musieli stworzyć – jak nietrudno się domyślić – rakietę, która poleci. We wtorek 14 maja odbyła się prezentacja.

PS. Niektóre modele okazały się nielotami, ale liczy się przecież już sama praca zespołowa i pomysłowość!:)

This slideshow requires JavaScript.

Biolog na miejscu zbrodni

We wtorek 21 maja uczniowie klasy 7 podczas zajęć w laboratorium biologicznym Centrum Nauki Kopernik wcielili się w detektywów, którzy otrzymali odpowiedzialne zadanie rozwikłania zagadki kryminalnej. Żeby to zrobić, musieli przeanalizować szereg biologicznych śladów zabezpieczonych na hipotetycznym miejscu zbrodni. Przestudiowali zresztą nie tyko ślady krwi, DNA czy roślin. Poznali także tajniki pracy entomologów sądowych, którzy poszukując informacji o miejscu i czasie morderstwa, badają znalezione przy zwłokach owady i odciski palców…

This slideshow requires JavaScript.

Oświeceni

W środę 29 maja klasa 6 wybrała się na warsztaty fizyczne zatytułowane „Ciemno – Widno”, które odbywały się na Politechnice Warszawskiej. Uczniowie poznali dzięki nim różne zjawiska fizyczne, które powstają przy zastosowaniu światła.

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply