Wernisaż Marty Goszcz

We wtorek 18 maja, w galerii DAP3 ZPAP odbył się wspólny wernisaż Marty Goszcz i Aleksandry Giros, dwóch artystek, które zostały przyjęte do Sekcji Tkaniny przy Związku Polskich Artystów Plastyków. Na wystawie zatytułowanej “W stronę Słońca” Marta Goszcz zaprezentowała grafiko-tkaniny. W materiałach z wystawy czytamy: „W pracach Marty Goszcz odnajdujemy fascynację cyklem narodzin i przemijania, zarówno w odniesieniu do intymnych, rodzinnych historii (prace „Kołdra czerwona”, „Kołdra niebieska”, „Jasiek 1”), jak i do świata natury organicznej, obecnego pod postacią licznych motywów roślinnych („Czas chaosu”, „Ciemny ogród” i „Kokon”)”.

Marta Goszcz ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. R. Strenta.
Wybrane wystawy Artystki:

2005 – „Homo Mobilis”, Centrum Olimpijskie, Warszawa
2007 – „Czynniki ochronne”, Galeria Kuluary, Centrum Sztuki Studio, Warszawa – wystawa indywidualna
2015 – „XXS Size for X-mas” Galeria Blue Berlin Art, Berlin
2016 – „All about paper”, Galeria Blue Berlin Art, Berlin
2018 – Galeria Okno Sztuki, Sochaczew
2019 – „Przezierność”, Galeria Grafiki i Plakatu, Warszawa
2019 – „Grafiko-tkaniny”, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Bitwy nad Bzurą – wystawa indywidualna
2021 – “W stronę Słońca”, Galeria DAP3 ZPAP, Warszawa

W naszej szkole Marta Goszcz od wielu lat uczy sztuki.