Animujemy Wspólnotę – START!

Zbliża się dzień przyjazdu wileńskich uczestników projektu Rodzina Polonijna – Animujemy Wspólnotę. Przez cały tydzień, od 7 do 14 października, dwadzieścioro dzieci z Litwy będzie gościć w naszej szkole i w naszych domach. Wspólnie z dwudziestką naszych uczniów goście wezmą udział w lekcjach, wykładach, warsztatach filmu animowanego, wycieczkach po mieście, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, a na zakończenie – w naszym tradycyjnym Święcie Pieczonego Ziemniaka.

Wszyscy jesteśmy gospodarzami

Dla wszystkich – nie tylko bezpośrednich uczestników projektu – będzie to bardzo intensywny czas. Postarajmy się, by był on także pełen dobrych emocji, pozytywnych wrażeń i wzajemnej życzliwości. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie, którzy spędzą ze sobą dużo czasu (teraz w Mysiadle, a już pod koniec października w Wilnie), szybko znajdą wspólny język i najzwyczajniej w świecie się polubią. Pomóżmy im w tym, dyskretnie tworząc przyjazną przestrzeń dla ich relacji.

O założeniach i przebiegu projektu piszemy tu: ANIMUJEMY WSPÓLNOTĘ

Nasza ekipa

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do udziału w projekcie. Są to głównie uczniowie i uczennice klas 5 i 6. Trzymamy kciuki za nich wszystkich i za efekt ich całorocznych działań! Na naszej stronie i na naszym Facebooku będziemy na bieżąco relacjonować przebieg projektu.

W bezpośrednią realizację projektu zaangażowała się grupa kilku nauczycieli (będą prowadzili lekcje, opiekowali się dziećmi podczas wycieczek, animowali czas wolny i spotkania na terenie szkoły), ale gospodarzem w tych dniach jest cała społeczność Szkoły w Mysiadle. Będziemy więc bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które zechcą aktywnie włączyć się w organizację poszczególnych wydarzeń. Mile widziana jest kreatywność, jesteśmy też otwarci na indywidualne inicjatywy (takie jak np. organizacja przez kilka rodzin wspólnego czasu wolnego dla kilkorga gości z Wilna).

Na początek… transparent?

Okazja do okazania gościnności pojawi się już 7 października w późnych godzinach wieczornych (ok. godz. 22.00) na terenie naszej szkoły. Mniej więcej wtedy spodziewamy się przyjazdu autokaru z Wilna. O tej porze dzieci i trzy towarzyszące im nauczycielki będą na pewno bardzo zmęczone po wielogodzinnej podróży, więc oficjalne powitanie odbędzie się na boisku szkolnym dopiero następnego dnia, ale byłoby bardzo miło, gdybyśmy w niedzielny wieczór pojawili się pod szkołą w nieco liczniejszym gronie (czyli nie tylko rodziny przyjmujące gości) – na przykład z powitalnym transparentem:)

W poniedziałek, już po powitaniu, uczniowie z Wilna podzieleni na grupy odwiedzą każdą z naszych klas, gdzie będą mogli się przedstawić i gdzie nasi uczniowie, już bardziej indywidualnie, będą mogli przedstawić się im.

Czy szkoła będzie działać normalnie?

Pobyt dzieci z Wilna w naszej szkole wpłynie siłą rzeczy na rytm jej funkcjonowania, ale bez obaw – lekcje będą się odbywać, świetlica będzie działała jak co dzień, a w stołówce wszyscy każdego dnia zjedzą ciepły obiad!:)